My Favorite Movies
| ellengonzales2's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
|
| 2 |
Coyote Ugly (2000, PG-13) |
|
|
| 3 |
Freeway (1996, R) |
|
|
| 4 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 5 |
Stick It (2006, PG-13) |
|
|
| 6 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|
|
| 7 |
Independence Day (1996, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 10 |
American Pie (1999, R) |
|
|
| 11 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 12 |
Fight Club (1999, R) |
|
|
| 13 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
|
| 14 |
Honey (2003, PG-13) |
|
|
| 15 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
|
| 16 |
Jurassic Park (1993, PG-13) |
|
|
| 17 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 18 |
Center Stage (2000, PG-13) |
|
|
| 19 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 20 |
Drumline (2002, PG-13) |
|
|
| 21 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
|
| 22 |
Bring It On (2000, PG-13) |
|
|
| 23 |
The Patriot (2000, R) |
|
|
| 24 |
The Little Mermaid (1989, G) |
|
|
| 25 |
The Mask (1994, PG-13) |
|
|
| 26 |
School of Rock (2003, PG-13) |
|
|
| 27 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
|
| 28 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 29 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 30 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 31 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
|
| 32 |
How to Lose a Guy in 10 Days (2003, PG-13) |
|
|
| 33 |
Pleasantville (1998, PG-13) |
|
|
| 34 |
The 40-Year-Old Virgin (2005, R) |
|
|
| 35 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|



