My Favorite Movies
| emilneagu2001's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 2 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 3 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 4 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 5 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 6 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 7 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 8 |
Grease (1978, PG) |
|
| 9 |
Shrek (2001, PG) |
|
| 10 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 11 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 12 |
The Departed (2006, R) |
|
| 13 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 14 |
American History X (1998, R) |
|
| 15 |
Saving Private Ryan (1998, R) |
|
| 16 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 17 |
Top Gun (1986, PG) |
|
| 18 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
| 19 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 20 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |




















