Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  EmilyLoveSammyFover's Rating My Rating
1
Saw (2004,  R)
Saw Want To See
love this Movie. Good Suspense,you Don't What Going Happen
Click to Rate
2
Saw (2003,  Unrated)
Click to Rate
3
Saw II (2005,  R)
Click to Rate
4
Saw III (2006,  R)
Saw III 2.5 Stars
it was ok. But Always like 1 one
Click to Rate
5
Four Brothers (2005,  R)
Click to Rate
6
Wrong Turn (2003,  R)
Wrong Turn 5.0 Stars
Love this Movie
Click to Rate
7
Inkheart (2009,  Unrated)
Inkheart Want To See
i have read the two books
Click to Rate
8
Vacancy (2007,  R)
Vacancy Want To See
This Look A Good Movie. That Come Out. And Like Luke wilson
Click to Rate
9
Saw IV (2007,  R)
Saw IV 5.0 Stars
LOVE SAW MOVIE
Click to Rate
10
Unleashed (Danny the Dog) (2005,  R)
Click to Rate
11
War of the Worlds (2005,  PG-13)
Click to Rate
12
Lilo & Stitch (2002,  PG)
Click to Rate
13
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
14
Hostel (2006,  R)
Click to Rate
15
Hostel: Part II (2007,  R)
Click to Rate
16
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
17
The Devil's Rejects (2005,  R)
Click to Rate
18
Snakes on a Plane (2006,  R)
Click to Rate
19
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
20
Dreamgirls (2006,  PG-13)
Click to Rate
21
Stick It (2006,  PG-13)
Click to Rate
22
The Break-Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
23
High Tension (Switchblade Romance) (2005,  R)
Click to Rate
24
The Number 23 (2007,  R)
Click to Rate
25
Tank Girl (1995,  R)
Tank Girl 5.0 Stars
love this Movie
Click to Rate
26
Duane Hopwood (2004,  R)
Duane Hopwood 5.0 Stars
SAD MOVIE BUT GOOD
Click to Rate
27
Crazy/ Beautiful (2001,  PG-13)
Crazy/ Beautiful 4.5 Stars
Love It
Click to Rate
28
Me, Myself & Irene (2000,  R)
Me, Myself & Irene 4.5 Stars
Fun Movie
Click to Rate
29
Pulp Fiction (1994,  R)
Pulp Fiction 5.0 Stars
Love this moive
Click to Rate
30
My Girl (1991,  PG)
My Girl 5.0 Stars
good Movie.i Cry it the end
Click to Rate
31
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 5.0 Stars
Very Funny Movie
Click to Rate
32
Gothika (2003,  R)
Gothika 4.5 Stars
it was Good movie.
Click to Rate
33
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
Click to Rate
34
Tenacious D in: The Pick of Destiny (2006,  R)
Click to Rate
35
Road Trip (2000,  R)
Click to Rate
36
House of Wax (2005) (2005,  R)
Click to Rate
37
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate
38
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Sweet Home Alabama 4.5 Stars
Love it.beause ETHAN EMBRY IS In it
Click to Rate
39
Empire Records (1995,  PG-13)
Empire Records 5.0 Stars
Love it
Click to Rate
40
The Other Sister (1999,  PG-13)
Click to Rate
41
Reign Over Me (2007,  R)
Click to Rate
42
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Click to Rate
43
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
44
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
45
Scary Movie 2 (2001,  R)
Click to Rate
46
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Click to Rate
47
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
48
Scary Movie (2000,  R)
Click to Rate
49
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story (,  Unrated)
Click to Rate
50
Teenage Mutant Ninja Turtles III (1993,  PG)
Click to Rate
51
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
52
The Hole (2001,  R)
Click to Rate
53
Friday (1995,  R)