Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  emipoo13's Rating My Rating
1
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
2
The Benchwarmers (2006,  PG-13)
3
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
4
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
5
Disturbia (2007,  PG-13)
6
The Messengers (2007,  PG-13)
7
Baby Mama (2008,  PG-13)
8
Camp Rock (2008,  G)
9
Elf (2003,  PG)
10
Mr. Deeds (2002,  PG-13)
11
Grease (1978,  PG)
12
Cast Away (2000,  PG-13)
13
The Waterboy (1998,  PG-13)
14
Big Daddy (1999,  PG-13)
15
The Green Mile (1999,  R)
16
Remember the Titans (2000,  PG)
17
Dumbo (1941,  G)
18
Peter Pan (1953,  G)
19
Bambi (1942,  G)
20
The Aristocats (1970,  G)
21
101 Dalmatians (1996,  G)
22
Lady and the Tramp (1955,  G)
23
High School Musical (2006,  Unrated)
24
High School Musical 2 (2007,  G)
25
Sky High (2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments