My Favorite Movies
My All Time Favorites
| emmaleedawn85's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Newsies (1992, PG) |
|
| 2 |
The Sandlot (1993, PG) |
|
| 3 |
Le Ballon Rouge (The Red Balloon) (1956, Unrated) |
|
| 4 |
The Point (1971, G) |
|
| 5 |
The Goonies (1985, PG) |
|
| 6 |
Elizabethtown (2005, PG-13) |
|
| 7 |
It's a Wonderful Life (1946, Unrated) |
|
| 8 |
White Christmas (1954, Unrated) |
|
| 9 |
Bedknobs and Broomsticks (1971, G) |
|
| 10 |
Surf Ninjas (1993, PG) |
|
| 11 |
Cool Runnings (1993, PG) |
|
| 12 |
Amazing Grace (2007, PG) |
|
| 13 |
Fury to Freedom (1985, Unrated) |
|
| 14 |
The Cross and the Switchblade (1970, PG) |
|
| 15 |
MirrorMask (2005, PG) |
|
| 16 |
Teenage Mutant Ninja Turtles: The Movie (1990, PG) |
|
| 17 |
Teenage Mutant Ninja Turtles III (1993, PG) |
|
| 18 |
Teenage Mutant Ninja Turtles II - The Secret of the Ooze (1991, PG) |
|
| 19 |
Enchanted (2007, PG) |


















