My Favorite Movies
| emmawilkinson1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
| 2 |
Center Stage (2000, PG-13) |
|
| 3 |
Save the Last Dance (2001, PG-13) |
|
| 4 |
Mean Girls (2004, PG-13) |
|
| 5 |
The Devil Wears Prada (2006, PG-13) |
|
| 6 |
Final Destination 3 (2006, R) |
|
| 7 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 8 |
The Pianist (2002, R) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 10 |
Saw II (2005, R) |
|
| 11 |
Bruce Almighty (2003, PG-13) |
|
| 12 |
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006, R) |
|
| 13 |
Friday the 13th - The Final Chapter (1984, R) |
|
| 14 |
The Hills Have Eyes (2006, R) |
|
| 15 |
Hairspray (2007, PG) |















