My Favorite Movies
| emmelililjeblad's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pride and Prejudice (, Unrated) |
|
| 2 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 3 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 4 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 5 |
Cry Baby (1990, PG-13) |
|
| 6 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
| 7 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 8 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000, PG-13) |
|
| 9 |
Grease (1978, PG) |
|
| 10 |
Grease 2 (1982, PG) |
|
| 11 |
Flashdance (1983, R) |
|
| 12 |
Footloose (1984, PG) |
|
| 13 |
Girls Just Want to Have Fun (1985, PG) |













