My Favorite Movies


  emmyorox's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Best Movie Ever!!!
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
I loved this movie!!
3
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
I loved this movie!!
4
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
I've seen it twice but the begining isn't very good, it's very slow. The movie is very much different from the book but if you only like the movies you should love it.
5
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
I loved this movie!!
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
I loved this movie!!
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
I loved this movie!!
8
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
I loved this movie!!
9
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
I loved this movie!!
10
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective
I loved this movie!!
11
Hitch (2005,  PG-13)
12
The Longest Yard (2005,  PG-13)
13
About a Boy (2002,  PG-13)
14
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
15
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
16
Newsies (1992,  PG)
Newsies
I loved this movie!!
17
The Amulet of Samarkand (,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments