My Favorite Movies
| emmyvolleyballbasket's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Superbad (2007, R) |
|
|
| 2 |
The Hills Have Eyes (1986, R) |
|
|
| 3 |
The Amityville Horror (2005, R) |
|
|
| 4 |
Four Brothers (2005, R) |
|
|
| 5 |
Rumor Has It (2005, PG-13) |
|
|
| 6 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
|
| 7 |
The Descent (2006, R) |
|
|
| 8 |
John Tucker Must Die (2006, PG-13) |
|
|
| 9 |
Friday Night Lights (2004, PG-13) |
|
|
| 10 |
Stay Alive (2006, PG-13) |
|
|
| 11 |
When a Stranger Calls (2006, PG-13) |
|
|
| 12 |
A Guide to Recognizing Your Saints (2006, R) |
|
|
| 13 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 14 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 15 |
Nacho Libre (2006, PG) |
|
|
| 16 |
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (2006, R) |
|
|
| 17 |
Saw III (2006, R) |
|
|
| 18 |
She's the Man (2006, PG-13) |
|
|
| 19 |
Stranger Than Fiction (2006, PG-13) |
|


