My Favorite Movies


  emoshavemorefun's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
2
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
3
Discovering the Real World of Harry Potter (2001,  Unrated)
4
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
5
The Tango Lesson (1997,  PG)
6
Miss Potter (2007,  PG)
7
Orlando (1992,  PG-13)
8
Beatrix Potter Vol 2 (2004,  Unrated)
9
Tales of Beatrix Potter (1971,  G)
10
Fellini Satyricon (Degenerates, The) (,  R)
11
Saw (2004,  R)
12
Without Limits (1998,  PG-13)
13
The Man Who Cried (2000,  R)
14
Head Over Heels (2001,  PG-13)
15
The Very Thought of You (Martha, Meet Frank, Daniel and Laurence) (1999,  R)
16
Along Came a Spider (2001,  R)
17
Yes (2004,  R)
18
Mr. Blandings Builds His Dream House (1948,  Unrated)
19
Fellini - Satyricon (The Degenerates) (1969,  R)
20
Prince and the Pauper (2009,  Unrated)
21
A Cool Dry Place (1998,  PG-13)
22
Spymate (2006,  PG)
23
The Good Life (2007,  R)
24
Inland Empire (2006,  R)
25
The Story of Vernon and Irene Castle (1939,  Unrated)
26
Bug (2006,  R)
27
Who the $#%@ Is Jackson Pollock (2006,  PG-13)
28
Mickey (2004,  PG)
29
Thrill Ride: The Science of Fun (1997,  G)
30
Loch Ness (1995,  PG)
31
Harry and the Hendersons (1987,  PG)
32
Perawan disarang sindikat (Virgins From Hell) (1987,  Unrated)
33
The Flight of Dragons (1982,  G)
34
Fast Forward (1985,  PG)
35
Sir Henry at Rawlinson End (1980,  Unrated)
36
The Van (1977,  R)
37
Tammy and the Doctor (1963,  Unrated)
38
Heaven and Earth Magic (1962,  Unrated)
39
The MacKintosh Man (1973,  PG)
40
Tammy Tell Me True (1961,  Unrated)
41
House of Usher (1960) (,  Unrated)
42
Nothing More Than A Woman (Nada Mas Que Una Mujer) (1934,  Unrated)
43
She Learned About Sailors (1934,  Unrated)
44
Coming-Out Party (1934,  Unrated)
45
My Weakness (1933,  Unrated)
46
The Wonderful Lies of Nina Petrovna (1930,  Unrated)
47
Silent Night, Deadly Night - Pt. 2 (1987,  R)
48
Halal Harry (2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments