My Favorite Movies


  emoxic's Rating My Rating
1
The Texas Chainsaw Massacre (2003,  R)
2
The Hitcher (2007,  R)
3
The Hitcher 2 - I've Been Waiting (,  R)
4
Battle Royale (Batoru Rowaiaru) (2001,  Unrated)
5
Batoru rowaiaru II: Chinkonka (Battle Royale II) (2003,  Unrated)
6
Perfect Blue (1999,  R)
7
American Psycho (2000,  R)
8
The Omen (1976,  R)
9
Back to the Future (1985,  PG)
10
Back to the Future Part II (1989,  PG)
11
Back to the Future Part III (1990,  PG)
12
Barbershop (2002,  PG-13)
13
Jack (1996,  PG-13)
14
The Medallion (2003,  PG-13)
15
Rush Hour (1998,  PG-13)
16
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
17
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
18
28 Days Later (2003,  R)
19
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
20
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
21
I'll Always Know What You Did Last Summer (2006,  R)
22
Chakushin Ari (One Missed Call) (2003,  R)
23
Chakushin ari 2 (One Missed Call 2) (2005,  R)
24
Chakushin ari final (One Missed Call Final) (2006,  R)
25
Dark Water (2002,  PG-13)
26
Resident Evil (2002,  R)
27
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
28
Resident Evil: Extinction (2007,  R)
29
See No Evil (2006,  R)
30
The Evil Dead (1981,  NC-17)
31
Stay Alive (2006,  PG-13)
32
Candyman (1992,  R)
33
Candyman 3: Day of the Dead (1999,  R)
34
Stephen King's Rose Red (,  PG-13)
35
Cursed (2004,  PG-13)
36
Christine (1983,  R)
37
Children of the Corn II: The Final Sacrifice (1993,  R)
38
Child's Play 2 (1990,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments