My Favorite Movies
| ericapons's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
My Favorite Wife (1940, Unrated) |
|
| 2 |
Purple Rain (1984, R) |
|
| 3 |
Imitation of Life (1958, Unrated) |
|
| 4 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 5 |
Move Over Darling (1963, Unrated) |
|
| 6 |
Under the Cherry Moon (1986, PG-13) |
|
| 7 |
Steel Magnolias (1989, PG) |
|
| 8 |
Sweet Home Alabama (2002, PG-13) |
|
| 9 |
Hoosiers (1989, PG) |
|
| 10 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |









