My Favorite Movies
Give list a short description
| ErickaLMcClintock's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Serenity (2005, PG-13) |
|
| 2 |
Death at a Funeral (2007, R) |
|
| 3 |
Robin Hood - Men in Tights (1993, PG-13) |
|
| 4 |
Timeline (2003, PG-13) |
|
| 5 |
National Treasure (2004, PG) |
|
| 6 |
Disturbia (2007, PG-13) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
| 8 |
Mallrats (1995, R) |
|
| 9 |
Bill & Ted's Excellent Adventure (1989, PG) |
|
| 10 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 11 |
Galaxy Quest (1999, PG) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983, PG) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|
| 14 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981, PG) |
|
| 15 |
Jay and Silent Bob Strike Back (2001, R) |
|
| 16 |
Clerks II (2006, R) |
|
| 17 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
| 18 |
Star Wars (, PG) |
|
| 19 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
| 20 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 21 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 22 |
Love Actually (2003, R) |






















