My Favorite Movies
| Erin208500634's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Blood Hook (1987, R) |
|
|
| 2 |
The Children, (The Children of Ravensback) (1980, Unrated) |
|
|
| 3 |
Combat Shock (1986, Unrated) |
|
|
| 4 |
Def by Temptation (1990, R) |
|
|
| 5 |
Fatty Drives the Bus (1999, Unrated) |
|
|
| 6 |
Hellblock 13 (1999, Unrated) |
|
|
| 7 |
Killer Nerd (, Unrated) |
|
|
| 8 |
Lollilove (, Unrated) |
|
|
| 9 |
Luther the Geek (1990, Unrated) |
|
|
| 10 |
Monster in the Closet (1987, PG) |
|
|
| 11 |
Mother's Day (1980, Unrated) |
|
|
| 12 |
Real Time (, Unrated) |
|
|
| 13 |
Redneck Zombies (1988, Unrated) |
|
|
| 14 |
Rowdy Girls (1999, Unrated) |
|
|
| 15 |
Slaughter Party (2005, Unrated) |
|
|
| 16 |
The Stendhal Syndrome (1996, Unrated) |
|
|
| 17 |
Stuck On You (2003, PG-13) |
|
|
| 18 |
Tainted (1998, Unrated) |
|
|
| 19 |
Terror Firmer (1999, R) |
|
|
| 20 |
Touch Me in the Morning (2005, Unrated) |
|
|
| 21 |
Trailer Town (2003, Unrated) |
|
|
| 22 |
Twisted Justice (1990, R) |
|
|
| 23 |
Vendetta (1999, Unrated) |
|
|
| 24 |
Waitress (2007, PG-13) |
|
|
| 25 |
War (, R) |
|
|
| 26 |
Hatchet (2006, R) |
|
|
| 27 |
Slither (2006, R) |
|
|
| 28 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 29 |
Corpses (2004, R) |
|
|
| 30 |
Nightmare Man (2006, R) |
|
|
| 31 |
Spawn (1997, R) |
|
|
| 32 |
UNDEAD (2003, NC-17) |
|
|
| 33 |
Land of the Dead (2005, R) |
|
|
| 34 |
Dead Men Walking (2005, R) |
|
|
| 35 |
Killer Klowns from Outer Space (1988, PG-13) |
|
|
| 36 |
Orgazmo (1998, NC-17) |
|
|
| 37 |
When Evil Calls (2006, R) |
|
|
| 38 |
All Wrapped Up (2007, Unrated) |
|
|
| 39 |
Rad (1986, PG) |
|
|
| 40 |
American Psycho (2000, R) |
|
|
| 41 |
Basket Case (1982, R) |
|
|
| 42 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
|
| 43 |
The Great Outdoors (1988, PG) |
|
|
| 44 |
Natural Born Killers (1994, R) |
|
|
| 45 |
Billy Madison (1995, PG-13) |
|
|
| 46 |
Happy Gilmore (1996, PG-13) |
|
|
| 47 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 48 |
An American Werewolf in London (1981, R) |
|
|
| 49 |
Cabin Fever (2002, R) |
|
|
| 50 |
Dogma (1999, R) |
|
|
| 51 |
Casino (1995, R) |
|
|
| 52 |
A Bronx Tale (1993, R) |
|
|
| 53 |
Encino Man (1992, PG) |
|
|
| 54 |
Evil Bong (2006, Unrated) |
|
|
| 55 |
Harold & Kumar Go to White Castle (2004, R) |
|
|
| 56 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|
|
| 57 |
Real Genius (1985, PG) |
|
|
| 58 |
Jay and Silent Bob Strike Back (2001, R) |
|
|
| 59 |
Gleaming the Cube (1989, PG-13) |
|
|
| 60 |
The Last Unicorn (1982, G) |
|
|
| 61 |
Death Proof (Grindhouse Presents) (2007, R) |



