My Favorite Movies


  errive's Rating My Rating
1
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
2
Donnie Darko (2001,  R)
3
Dead Man (1995,  R)
4
Fight Club (1999,  R)
5
Battle Royale (Batoru Rowaiaru) (2001,  Unrated)
6
Wonderful Days (Sky Blue) (2004,  Unrated)
7
The Shawshank Redemption (1994,  R)
8
A.I. Artificial Intelligence (2001,  PG-13)
9
Equilibrium (2002,  R)
10
Gattaca (1997,  PG-13)
11
Interstate 60 (2002,  R)
12
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
13
Arizona Dream (1993,  R)
14
Sin City (2005,  R)
15
Léon (The Professional) (1994,  R)
16
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
17
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
18
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999,  R)
19
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
20
Vidocq (Dark Portals: The Chronicles of Vidocq) (2001,  R)
21
Lost In Translation (2003,  R)
22
Vanilla Sky (2001,  R)
23
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
24
Ratatouille (2007,  G)
25
I, Robot (2004,  PG-13)
26
3:10 to Yuma (2007,  R)
27
Star Trek (2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments