My Favorite Movies
| esdjm's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
La femme infidèle (The Unfaithful Wife) (1969, Unrated) |
|
| 2 |
Unfaithful (2002, R) |
|
| 3 |
The Farmer's Wife (1998, Unrated) |
|
| 4 |
Dream Wife (1953, Unrated) |
|
| 5 |
The Outlaw and His Wife (1917, Unrated) |
|
| 6 |
The Scoundrel's Wife (The Home Front) (2002, R) |
|
| 7 |
My Teacher's Wife (Learning Curves) (1995, R) |
|
| 8 |
The Aviator's Wife (1981, Unrated) |
|
| 9 |
My Best Friend's Wife (2001, R) |
|
| 10 |
The Strangler's Wife (2002, R) |
|
| 11 |
Ngo liu poh lut gau ching (My Wife Is 18) (2002, Unrated) |
|
| 12 |
Jopog manura 2: Dolaon jeonseol (My Wife Is a Gangster 2) (2003, Unrated) |
|
| 13 |
Wife vs. Secretary (1936, Unrated) |
|
| 14 |
Happy Wife Happy Life (2003, Unrated) |
|
| 15 |
Ma femme est formidable (My Wife is Formidable) (1951, Unrated) |
|
| 16 |
Gilles' Wife (La Femme de Gilles) (2005, Unrated) |












