My Favorite Movies

  eternalnenya76's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
2
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
4
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
5
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
6
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
7
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
8
Night at the Museum (2006,  PG)
Night at the Museum 3.5 Stars
Finally a family movie that everyone can enjoy.
Click to Rate
9
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
10
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
11
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
Click to Rate
12
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
13
Resident Evil (2002,  R)
Click to Rate
14
Independence Day (1996,  PG-13)
Click to Rate
15
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
17
A Charlie Brown Christmas (1965,  Unrated)
Click to Rate
18
Jurassic Park (1993,  PG-13)
Click to Rate
19
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
20
Godzilla (1998,  PG-13)
Click to Rate
21
The Faculty (1998,  R)
Click to Rate
22
Spaceballs (1987,  PG)
Click to Rate
23
Little Shop of Horrors (1986,  PG-13)
Click to Rate
24
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
25
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) (2001,  R)
Click to Rate
26
Ghost Ship (2002,  R)
Click to Rate
27
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
28
The Fifth Element (1997,  PG-13)
Click to Rate
29
Kingdom of Heaven (2005,  R)
Click to Rate
30
The Goonies (1985,  PG)
Click to Rate
31
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
A Nightmare on Elm Street 4.5 Stars
Great horror flick. Aint nothing like da 1st 1
Click to Rate
32
Mortal Kombat (1995,  PG-13)
Mortal Kombat 4.0 Stars
AWESOME
Click to Rate
33
The Princess Bride (1987,  PG)
Click to Rate
34
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993,  PG)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments