My Favorite Movies


  1. evalantin
  2. eva

Give list a short description

  evalantin's Rating My Rating
1
Saw III (2006,  R)
Saw III 3.5 Stars
thats good
Click to Rate
2
Saw IV (2007,  R)
Saw IV 3.5 Stars
good
Click to Rate
3
I Saw What You Did (1965,  Unrated)
Click to Rate
4
Wrong Turn 2: Dead End (2007,  Unrated)
Click to Rate
5
Drive Me Crazy (1999,  PG-13)
Click to Rate
6
Center Stage (2000,  PG-13)
Click to Rate
7
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust) (1978,  Unrated)
Click to Rate
8
The Texas Chainsaw Massacre 2 (1983,  R)
Click to Rate
9
High School Musical (2006,  Unrated)
Click to Rate
10
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
Click to Rate
11
Monsters, Inc. (2001,  G)
Monsters, Inc. 5.0 Stars
nice
Click to Rate
12
Maid in Manhattan (2002,  PG-13)
Click to Rate
13
Ging chaat goo si (Police Story) (Jackie Chan's Police Force) (1985,  R)
Click to Rate
14
Long de xin (Heart of the Dragon) (The First Mission) (1985,  R)
Click to Rate
15
Rush Hour (1998,  PG-13)
Rush Hour 3.5 Stars
godd
Click to Rate
16
Rise of the Footsoldier (2007,  Unrated)
Click to Rate
17
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
Click to Rate
18
Tales From Beyond (2004,  Unrated)
Click to Rate
19
Last Man Standing (1996,  R)
Click to Rate
20
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Click to Rate
21
Die Hard (1988,  R)
Click to Rate
22
Ever Since the World Ended (2001,  Unrated)
Click to Rate
23
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith 4.5 Stars
nice movie
Click to Rate
24
Murder by Numbers (2002,  R)
Click to Rate
25
Confessions of a Dangerous Mind (2003,  R)
Click to Rate
26
A River Runs Through It (1992,  PG)
Click to Rate
27
Braveheart (1995,  R)
Braveheart 3.5 Stars
nice
Click to Rate
28
The Passion of the Christ (2004,  R)
Click to Rate
29
Conspiracy Theory (1997,  R)
Click to Rate
30
The Million Dollar Hotel (2001,  R)
Click to Rate
31
Ransom (1996,  R)
Click to Rate
32
Prison of the Dead (2003,  R)
Click to Rate
33
City of Angels (1998,  PG-13)
Click to Rate
34
Face/Off (1997,  R)
Click to Rate
35
Lord of War (2005,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments