My Favorite Movies


  1. everchangingseasons
  2. krupa

Give list a short description

  everchangingseasons's Rating My Rating
1
She's All That (1999,  PG-13)
She's All That
i love this flim, it gr8
2
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
3
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
love this film
4
Armageddon (1998,  PG-13)
5
The Lion King (1994,  G)
The Lion King
omg i love this flim, sos but im just love disney flims
6
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Two Towers
wicked
7
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring
omg wicked
8
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
it was sooooooooo kool omg WOW lol i really loved it =D
9
Cardcaptor Sakura - The Movie (1999,  Unrated)
Cardcaptor Sakura - The Movie
i thought it was good, i lik the seires beeter though, the japanese is soo much better than the eng. dub.- thats just stupid. lol :P
10
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card (2000,  Unrated)
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card
i really want to see this coz i love the series =D
YAY I'VE WATCHED IT NOW, LOL, I REALLY LIKED IT, MORE THATN THE 1ST ONE =D
REMEMBER JAPANESE RULZ LOL, its better that eng.dub. well. hahah well my opinion, so there :pppppp
11
Honey (2003,  PG-13)
Honey
sooo kool
12
The Matrix (1999,  R)
13
The Matrix Reloaded (2003,  R)
The Matrix Reloaded
wow, films lik this u can't evean blink coz u'll miss something, wicked
14
The Matrix Revolutions (2003,  R)
The Matrix Revolutions
loved it
15
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
it was sooooo kool n had an intresting twist, still not sure of wat to make of that
17
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
Romeo + Juliet
omg loved it so i got lol:p
18
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
The Wedding Planner
sooo koool, funny n romantic lol i love it
19
Sister Act (1992,  PG)
Sister Act
i still love watching this wen it comes on tv lol
=p
20
Sister Act 2: Back in the Habit (1993,  PG)
Sister Act 2: Back in the Habit
soo kool
21
The Princess Diaries (2001,  G)
22
Titanic (1997,  PG-13)
23
What a Girl Wants (2003,  PG)
24
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up
Inspirational! right from the start it really makes you wanna move and join in! Great moive :p
25
Anastasia (1997,  G)
26
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
Step Up 2 the Streets
luv the moves!
27
Ice Princess (2005,  G)
28
Raise Your Voice (2004,  PG)
29
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments