Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  evilangel196's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
Click to Rate
2
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
4
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
5
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
7
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
8
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
Click to Rate
9
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
Click to Rate
10
X2 (2003,  PG-13)
Click to Rate
11
Underworld (2003,  R)
Click to Rate
12
Troy (2004,  R)
Click to Rate
13
The Italian Job (2003,  PG-13)
Click to Rate
14
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
15
Black Hawk Down (2001,  R)
Click to Rate
16
The Passion of the Christ (2004,  R)
Click to Rate
17
Queen of the Damned (2002,  R)
Click to Rate
18
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
19
Behind Enemy Lines (2001,  PG-13)
Click to Rate
20
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate
21
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
22
Minority Report (2002,  PG-13)
Click to Rate
23
Gladiator (2000,  R)
Click to Rate
24
The Craft (1996,  R)
Click to Rate
25
Domino (2005,  R)
Click to Rate
26
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
27
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
28
FernGully - The Last Rainforest (1992,  G)
Click to Rate
29
Thirteen (2003,  R)
Click to Rate
30
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
31
Double Jeopardy (1999,  R)
Click to Rate
32
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
Click to Rate
33
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
34
X-Men (2000,  PG-13)
Click to Rate
35
The Matrix Revolutions (2003,  R)
Click to Rate
36
The Matrix Reloaded (2003,  R)
Click to Rate
37
Saw (2004,  R)
Click to Rate
38
The Butterfly Effect (2004,  R)
Click to Rate
39
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments