My Favorite Movies
| eXquisit3's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight (2008, PG-13) |
|
| 2 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
| 3 |
Lady Jane (1986, PG-13) |
|
| 4 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 5 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 6 |
Australia (2008, PG-13) |
|
| 7 |
The Lake House (2006, PG) |
|
| 8 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 9 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 10 |
Mission Impossible (1996, PG-13) |
|
| 11 |
Mission Impossible 2 (2000, PG-13) |
|
| 12 |
Mission: Impossible III (2006, PG-13) |
|
| 13 |
The Bourne Identity (2002, PG-13) |
|
| 14 |
The Bourne Supremacy (2004, PG-13) |
|
| 15 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 16 |
Flicka (2006, PG) |
|
| 17 |
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004, G) |
|
| 18 |
What a Girl Wants (2003, PG) |
|
| 19 |
Nothing But the Truth (2008, R) |
|
| 20 |
Changeling (2008, R) |
|
| 21 |
Lara Croft - Tomb Raider (2001, PG-13) |
|
| 22 |
Underworld (2003, R) |
|
| 23 |
Speed (1994, R) |
|
| 24 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
| 25 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 26 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
| 27 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 28 |
X-Men (2000, PG-13) |
|
| 29 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
| 30 |
X2 (2003, PG-13) |
|
| 31 |
Taken (2009, PG-13) |
|
| 32 |
Jumper (2008, PG-13) |
|
| 33 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 34 |
A Few Good Men (1992, R) |
|
| 35 |
Echelon Conspiracy (2009, PG-13) |
|
| 36 |
Confessions of a Shopaholic (2009, PG) |
|
| 37 |
Red Eye (2005, PG-13) |





































