My Favorite Movies


  eygptqueen144's Rating My Rating
1
Grease (1978,  PG)
Grease
I love grease It is one of the most awesome movies ever.
2
Grease 2 (1982,  PG)
Grease 2
I love Johnny. He is my fave character in this movie. I love him to death!!!
3
The Fountain (2006,  PG-13)
The Fountain
I really like this movie alot, but some parts are kinda confusing
4
Man on the Moon (1999,  R)
5
Life (1999,  R)
6
Pumpkin (2002,  R)
7
From Hell (2001,  R)
8
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember
LOVED IT!!!
9
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
10
The Lord of the Rings (1978,  PG)
11
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
12
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
I loved this movie, but i love fantasy movies anyways!!!
13
Troy (2004,  R)
14
300 (2007,  R)
15
The 300 Spartans (1962,  Unrated)
16
King Arthur (2004,  PG-13)
17
Crash (2004,  R)
18
Road Trip (2000,  R)
19
Sleepy Hollow (1999,  R)
20
The Legend of Sleepy Hollow (1999,  PG)
21
The Legend of Sleepy Hollow (1980,  Unrated)
22
Hollow Man (2000,  R)
23
Dances With Wolves (1990,  PG-13)
24
Urban Cowboy (1980,  R)
25
Battlefield Earth (2000,  PG-13)
26
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) (1972,  R)
27
Flight 93 (2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments