My Favorite Movies

  FallenAngel24's Rating My Rating
1
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook 5.0 Stars
this movie is awsome and Ryan Gosling is absolutly dreamy as Noah. its such a romantic movie and ryan gosling and rachel mcadams make a great couple
Click to Rate
2
Practical Magic (1998,  PG-13)
Practical Magic 5.0 Stars
this is one o fmy favourties i love it
Click to Rate
3
Four Brothers (2005,  R)
Four Brothers 5.0 Stars
i love this movie its awsome
Click to Rate
4
Enough (2002,  PG-13)
Enough 4.5 Stars
This is an amazing movie jennifer lopez done a great job
Click to Rate
5
Patch Adams (1998,  PG-13)
Patch Adams 5.0 Stars
this movie is incredibly sad but also funny
Click to Rate
6
A Walk to Remember (2002,  PG)
A Walk to Remember 5.0 Stars
this is such a romantic movie
Click to Rate
7
The Lake House (2006,  PG)
Click to Rate
8
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman 5.0 Stars
This movie is definatly a classic
Click to Rate
9
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood (2002,  PG-13)
Click to Rate
10
Sleeping with the Enemy (1991,  R)
Click to Rate
11
Notting Hill (1999,  PG-13)
Notting Hill 5.0 Stars
i love this movie its the fairytale
Click to Rate
12
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
Click to Rate
13
Hook (1991,  PG)
Click to Rate
14
Little Women (1994,  PG)
Click to Rate
15
Bicentennial Man (1999,  PG)
Click to Rate
16
Flubber (1997,  PG)
Click to Rate
17
What Women Want (2001,  PG-13)
Click to Rate
18
Jumanji (1995,  PG)
Click to Rate
19
Disney's Aladdin (1992,  G)
Click to Rate
20
Mona Lisa Smile (2003,  PG-13)
Click to Rate
21
Closer (2004,  R)
Click to Rate
22
Mystic Pizza (1988,  R)
Click to Rate
23
Eragon (2006,  PG)
Click to Rate
24
My Best Friend's Wedding (1997,  PG-13)
Click to Rate
25
Steel Magnolias (1989,  PG)
Click to Rate
26
While You Were Sleeping (1995,  PG)
Click to Rate
27
Now and Then (1995,  PG-13)
Now and Then 5.0 Stars
i love this movie i've seen it sooo many times
Click to Rate
28
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Click to Rate
29
Erin Brockovich (2000,  R)
Click to Rate
30
The Net (1995,  PG-13)
Click to Rate
31
The Italian Job (2003,  PG-13)
Click to Rate
32
Two Weeks Notice (2002,  PG-13)
Click to Rate
33
Forces of Nature (1999,  PG-13)
Click to Rate
34
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005,  PG-13)
Click to Rate
35
28 Days (1998,  PG-13)
Click to Rate
36
Someone Like You (2001,  PG-13)
Click to Rate
37
Double Jeopardy (1999,  R)
Click to Rate
38
Pee-wee's Big Adventure (1985,  PG)
Click to Rate
39
Walking Tall (2004,  PG-13)
Click to Rate
40
The Mummy (1999,  PG-13)
Click to Rate
41
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
Click to Rate
42
It Could Happen to You (1994,  PG)
Click to Rate
43
The Family Man (2000,  PG-13)
Click to Rate
44
City of Angels (1998,  PG-13)
Click to Rate
45
World Trade Center (2006,  PG-13)
World Trade Center 5.0 Stars
i cried it is so sad
Click to Rate
46
Gone in 60 Seconds (2000,  PG-13)
Click to Rate
47
National Treasure (2004,  PG)
Click to Rate
48
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
49
Con Air (1997,  R)
Click to Rate
50
Matchstick Men (2003,  PG-13)
Click to Rate
51
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
52
WWE Armageddon (2006) (,  Unrated)
Click to Rate
53
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
54
WrestleMania 22 (2006,  Unrated)
Click to Rate
55
One Hour Photo (2001,  R)