My Favorite Movies
| fannyherdina's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 2 |
Music of the Heart (1999, PG) |
|
| 3 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 4 |
X-Men: The Last Stand (2006, PG-13) |
|
| 5 |
The Last Samurai (2003, R) |
|
| 6 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 7 |
Patch Adams (1998, PG-13) |
|
| 8 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 9 |
View from the Top (2003, PG-13) |
|
| 10 |
Lethal Weapon 4 (1998, R) |
|
| 11 |
Lethal Weapon (1987, R) |
|
| 12 |
Lethal Weapon 3 (1992, R) |
|
| 13 |
Lethal Weapon 2 (1989, R) |
|
| 14 |
Rush Hour 3 (2007, PG-13) |
|
| 15 |
Noel (2004, PG) |
|
| 16 |
The Upside of Anger (2005, R) |
|
| 17 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 18 |
Dragonfly (2002, PG-13) |
|
| 19 |
For Love of the Game (1999, PG-13) |
|
| 20 |
Field of Dreams (1989, PG) |
|
| 21 |
Tin Cup (1996, R) |
|
| 22 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004, PG-13) |
|
| 23 |
Eragon (2006, PG) |
|
| 24 |
Dangerous Minds (1995, R) |
|
| 25 |
Identity (2003, R) |
|
| 26 |
Conspiracy Theory (1997, R) |
|
| 27 |
What Women Want (2001, PG-13) |
|
| 28 |
The Break-Up (2006, PG-13) |
|
| 29 |
Click (2006, PG-13) |
|
| 30 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 31 |
While You Were Sleeping (1995, PG) |
|
| 32 |
Men of Honor (2000, R) |
|
| 33 |
City by the Sea (2002, R) |
|
| 34 |
Analyze That (2002, R) |
|
| 35 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 36 |
Meet the Parents (2000, PG-13) |
|
| 37 |
Hula Girls (Hula garu) (2007, Unrated) |
|
| 38 |
Into the Wild (2007, R) |
|
| 39 |
The Legend of Bagger Vance (2000, PG-13) |
|
| 40 |
Meet Joe Black (1998, PG-13) |
|
| 41 |
The Mistress of Spices (2006, PG-13) |
|
| 42 |
Basic (2003, R) |
|
| 43 |
Next (2007, PG-13) |











































