Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  farmgirl34's Rating My Rating
1
8 Seconds (1994,  PG-13)
8 Seconds 5.0 Stars
omg this is my all time favorite movie
Click to Rate
2
Pure Country (1992,  PG)
Pure Country 5.0 Stars
i love this movie!!! its so awesome!!
Click to Rate
3
Flicka (2006,  PG)
Flicka 5.0 Stars
i love this movie!
Click to Rate
4
Dreamer: Inspired by a True Story (2005,  PG)
Dreamer: Inspired by a True Story 5.0 Stars
awesome and kinda sad
Click to Rate
5
The Cowboy Way (1994,  PG-13)
The Cowboy Way 4.5 Stars
sooo funny!
Click to Rate
6
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 5.0 Stars
soooo funny
Click to Rate
7
Larry the Cable Guy: Health Inspector (2006,  PG-13)
Larry the Cable Guy: Health Inspector 5.0 Stars
git'r'done! i love this movie
Click to Rate
8
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
Click to Rate
9
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
John Tucker Must Die 5.0 Stars
funny
Click to Rate
10
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
Dodgeball - A True Underdog Story 4.5 Stars
i see this movie a little too much, but it is funny!
Click to Rate
11
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
12
Cars (2006,  G)
Cars 5.0 Stars
ca chow!
Click to Rate
13
Finding Nemo (2003,  G)
Finding Nemo 4.5 Stars
i see it a lot. it kinda gets old
Click to Rate
14
National Treasure (2004,  PG)
National Treasure 4.5 Stars
i haven't seen all of it but its really good
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments