Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  farshadyousefi's Rating My Rating
1
The Godfather (1972,  R)
2
The Shawshank Redemption (1994,  R)
3
Mystic River (2003,  R)
4
Pulp Fiction (1994,  R)
5
Taxi Driver (1976,  R)
6
21 Grams (2003,  R)
7
Raging Bull (1980,  R)
8
The Departed (2006,  R)
9
The Dreamers (2004,  NC-17)
10
Lost Highway (1997,  R)
11
Seven (Se7en) (1995,  R)
12
Gangs of New York (2002,  R)
13
Full Metal Jacket (1987,  R)
14
A Clockwork Orange (1971,  R)
15
The Game (1997,  R)
16
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988,  R)
17
The Pianist (2002,  R)
18
Big Fish (2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments