My Favorite Movies


  fb100000000909227's Rating My Rating
1
Rocky (1976,  PG)
2
Braveheart (1995,  R)
3
Titanic (1997,  PG-13)
4
The Pianist (2002,  R)
5
The Green Mile (1999,  R)
6
The Godfather (1972,  R)
7
Gladiator (2000,  R)
8
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
9
Rain Man (1988,  R)
10
Green Street Hooligans (2005,  R)
11
Enemy of the State (1998,  R)
12
Simone (S1m0ne) (2002,  PG-13)
13
Vanilla Sky (2001,  R)
14
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
15
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
16
Slumdog Millionaire (2008,  R)
17
The Matrix (1999,  R)
18
Mission Impossible (1996,  PG-13)
19
The Terminator (1984,  R)
20
Back to the Future (1985,  PG)
21
The X-Files: The Unopened File (1996,  Unrated)
22
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
23
Hancock (2008,  PG-13)
24
Lethal Weapon (1987,  R)
25
Scary Movie (2000,  R)
26
American Pie (1999,  R)
27
Road Trip (2000,  R)
28
Police Academy (1984,  R)
29
Home Alone (1990,  PG)
30
Problem Child (1990,  PG)
31
The Truman Show (1998,  PG)
32
The Mask (1994,  PG-13)
33
Anger Management (2003,  PG-13)
34
Click (2006,  PG-13)
35
Meet the Parents (2000,  PG-13)
36
Michael Jackson's This Is It (2009,  PG)
37
Space Jam (1996,  PG)
38
Scream (1996,  R)
39
The Ring (2002,  PG-13)
40
Saw (2004,  R)
41
Eskiya (The Bandit) (1996,  Unrated)
42
Hababam Sinifi (Outrageous Class) (1975,  Unrated)
43
G.O.R.A. (2004,  Unrated)
44
A.R.O.G (2008,  Unrated)
45
Osmanli Cumhuriyeti, (The Ottoman Republic) (2008,  Unrated)
46
Vizontele (2001,  Unrated)
47
Atla Gel Saban (1984,  Unrated)
48
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
49
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
50
City of Angels (1998,  PG-13)
51
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments