My Favorite Movies


  fb100000014765141's Rating My Rating
1
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
2
Cheaper by the Dozen 2 (2005,  PG)
3
First Day High (2006,  Unrated)
4
17 Again (2009,  PG-13)
5
A Very Special Love (2008,  Unrated)
6
You Changed My Life (2009,  Unrated)
7
Kickin' It Old Skool (2007,  PG-13)
8
Bride Wars (2009,  PG)
9
Bolt (2008,  PG)
10
Goal! The Dream Begins (Goal!: The Impossible Dream) (2005,  PG-13)
11
Goal II: Living the Dream (2007,  PG-13)
12
Hairspray (2007,  PG)
13
Rogue (Rogue Crocodile) (2008,  R)
14
When a Stranger Calls (2006,  PG-13)
15
Kung Fu Panda (2008,  PG)
16
King Kong (2005,  PG-13)
17
Bubble Boy (2001,  PG-13)
18
Mean Girls (2004,  PG-13)
19
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
20
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
22
Marley & Me (2008,  PG)
23
Disaster Movie (2008,  PG-13)
24
Transformers (2007,  PG-13)
25
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
26
Terminator Salvation (2009,  PG-13)
27
The Nanny Diaries (2007,  PG-13)
28
Bring It On: In It to Win It (2007,  PG-13)
29
The Princess Diaries (2001,  G)
30
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
31
Home Alone (1990,  PG)
32
Home Alone 2: Lost in New York (1992,  PG)
33
Home Alone 3 (1997,  PG)
34
The Wedding Curse (Sukob) (2006,  Unrated)
35
Pasukob (2007,  Unrated)
36
Ouija (Seance) (2007,  Unrated)
37
One Missed Call (2008,  PG-13)
38
Norbit (2007,  PG-13)
39
Kindergarten Cop (1990,  PG-13)
40
Yours, Mine & Ours (2005,  PG)
41
Finding Nemo (2003,  G)
42
Hush Little Baby (2007,  PG)
43
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
44
Bride of Chucky (1998,  R)
45
Seed Of Chucky (2004,  R)
46
Scary Movie (2000,  R)
47
Scary Movie 2 (2001,  R)
48
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
49
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
50
Scary Movie 5 (2011,  Unrated)
51
Dr. Dolittle (1998,  PG-13)
52
Dr. Dolittle: Tail to the Chief (2008,  PG)
53
Dr. Dolittle: A Tinsel Town Tail (2008,  PG)
54
Dr. Dolittle: Million Dollar Mutts (2009,  PG)
55
Dr. Dolittle 2 (2001,  PG)
56
Dr. Dolittle 3 (2006,  PG)
57
Air Buddies (2006,  PG)
58
Snow Buddies (2008,  Unrated)
59
Space Buddies (2009,  G)
60
Hotel for Dogs (2009,  PG)
61
We're No Angels (1989,  PG-13)
62
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
63
Inkheart (2009,  PG)
64
Titanic (1997,  PG-13)
65
Mr. Bean's Holiday (2007,  G)
66
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
67
G.I. Joe: Rise of Cobra (2009,  PG-13)
68
Skinwalkers (2007,  PG-13)
69
Ba'al (Ba'al: The Storm God) (2008,  PG-13)
70
Desperadas 2 (2008,  Unrated)
71
Baby's Day Out (1994,  PG)
72
Hot Fuzz (2007,  R)
73
Are We There Yet? (2005,  PG)
74
Are We Done Yet? (2007,  PG)
75
Zsazsa Zaturnnah Ze Moveeh (2006,  Unrated)
76
Reyna (2006,  Unrated)
77
Love Me Again (Love Me Again: Land Down Under) (2008,  Unrated)
78
DOA: Dead or Alive (2007,  PG-13)
79
National Treasure (2004,  PG)
80
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
81
Get Smart (2008,  PG-13)
82
The Hot Chick (2002,  PG-13)
83
Spectacular! (2009,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments