My Favorite Movies
| fb100000018797036's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Message in a Bottle (1999, PG-13) |
|
| 2 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 3 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 4 |
P.S. I Love You (2007, PG-13) |
|
| 5 |
Under the Tuscan Sun (2003, PG-13) |
|
| 6 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 7 |
Underworld: The Rise of the Lycans (2009, R) |
|
| 8 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
| 9 |
Underworld (2003, R) |
|
| 10 |
The Unborn (2009, PG-13) |
|
| 11 |
Transformers: Revenge of the Fallen (2009, PG-13) |
|
| 12 |
Saw II (2005, R) |
|
| 13 |
Saw V (2008, R) |
|
| 14 |
Saw (2004, R) |
|
| 15 |
Saw III (2006, R) |
|
| 16 |
Saw IV (2007, R) |
|
| 17 |
Because I Said So (2007, PG-13) |
|
| 18 |
Stephen King's Cat's Eye (1985, PG-13) |
|
| 19 |
Stephen King's It (1990, Unrated) |
|
| 20 |
Pet Sematary (1989, R) |
|
| 21 |
Maximum Overdrive (1986, R) |
|
| 22 |
Creepshow (1982, R) |
|
| 23 |
The Boogeyman (Stephen King's The Boogeyman) (1982, Unrated) |
|
| 24 |
Stephen King's Desperation (2006, R) |
|
| 25 |
Hope Springs Eternal: A Look Back at 'The Shawshank Redemption' (2004, Unrated) |
|
| 26 |
The Woman in the Room (Stephen King's The Woman in the Room) (1983, Unrated) |
























