My Favorite Movies


  fb100000051757583's Rating My Rating
1
The Evil Dead (1981,  NC-17)
2
Evil Dead 2 (1987,  R)
3
The Matrix (1999,  R)
4
Excalibur (1981,  R)
5
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
6
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
7
Braveheart (1995,  R)
8
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
10
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
11
The Exorcist (1973,  R)
12
American Psycho (2000,  R)
13
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
14
The Dead Zone (1983,  R)
15
Last Man Standing (1996,  R)
16
Gladiator (2000,  R)
17
Old School (2003,  R)
18
The Jerk (1979,  R)
19
Fight Club (1999,  R)
20
Saving Private Ryan (1998,  R)
21
Good Will Hunting (1997,  R)
22
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
23
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
24
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
25
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
26
Scrooged (1988,  PG-13)
27
Shrek (2001,  PG)
28
Masada (1981,  Unrated)
29
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
30
A Clockwork Orange (1971,  R)
31
Gattaca (1997,  PG-13)
32
October Sky (1999,  PG)
33
Payback (1999,  R)
34
The Terminator (1984,  R)
35
Conan the Barbarian (1982,  R)
36
The Godfather (1972,  R)
37
The Godfather, Part II (1974,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments