My Favorite Movies
| fb100000061740525's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) (1966, R) |
|
| 2 |
Scarface (1983, R) |
|
| 3 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 4 |
The Godfather, Part II (1974, R) |
|
| 5 |
The Godfather, Part III (1990, R) |
|
| 6 |
Transporter 3 (2008, PG-13) |
|
| 7 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
| 8 |
Cape Fear (1991, R) |
|
| 9 |
Pacific Heights (1990, R) |
|
| 10 |
Batman (1989, PG-13) |
|
| 11 |
The Pink Panther (2006, PG) |
|
| 12 |
Les Rivières pourpres II - Les anges de l'apocalypse (Crimson Rivers 2: Angels of the Apocalypse) (2004, R) |
|
| 13 |
Black Christmas (2006, R) |
|
| 14 |
Paranormal Activity (2009, R) |
|
| 15 |
The Ugly Truth (2009, R) |
|
| 16 |
The Proposal (2009, PG-13) |
|
| 17 |
Tropic Thunder (2008, R) |
|
| 18 |
Meet The Fockers (2004, PG-13) |
|
| 19 |
Hide and Seek (2005, R) |
|
| 20 |
The Magnificent Seven (1960, Unrated) |
|
| 21 |
Charles Bronson:Deadly Arsenal (2005, PG) |
|
| 22 |
Death Wish (1974, R) |
|
| 23 |
Death Wish 2 (1982, R) |
|
| 24 |
Death Wish 3 (1985, R) |
|
| 25 |
Violent City (The Family) (1970, R) |
|
| 26 |
The Great Escape (1963, Unrated) |
|
| 27 |
Death Wish 4: The Crackdown (1987, R) |



























