My Favorite Movies


  fb100000084863162's Rating My Rating
1
Escape from New York (1981,  R)
2
The Godfather, Part II (1974,  R)
3
Jaws (1975,  PG)
4
The Exorcist (1973,  R)
5
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
6
Scum (1977,  R)
7
Dead Man's Shoes (2006,  Unrated)
8
Die Hard (1988,  R)
9
The Shining (1980,  R)
10
The Goonies (1985,  PG)
11
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
12
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
13
Hammer House of Horror (1980,  Unrated)
14
About Last Night... (1986,  R)
15
The Firm (1988,  Unrated)
16
Halloween (1978,  R)
17
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
18
Jason X (2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments