My Favorite Movies


  fb100000140805113's Rating My Rating
1
Titanic 1997,  PG-13)
2
Wuthering Heights 1939,  G)
3
Anne of the Thousand Days 1969,  PG)
4
Ace Ventura: Pet Detective 1993,  PG-13)
5
Dracula - Dead and Loving It 1995,  PG-13)
6
Behind the Lines 1999,  R)
7
The Reader 2008,  R)
8
The Duchess 2008,  PG-13)
9
Disney's A Christmas Carol 2009,  PG)
10
Marie Antoinette 2006,  PG-13)
11
All About Eve 1950,  Unrated)
12
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me 1999,  PG-13)
13
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
14
I Capture the Castle 2003,  R)
15
Mamma Mia! 2008,  PG-13)
16
Henry VIII 2003,  Unrated)
17
Mary Shelley's Frankenstein 1994,  R)
18
Love in a Cold Climate 2002,  Unrated)
19
The Young Victoria 2009,  PG)
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
23
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
24
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
25
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
26
The Land Girls 1998,  R)
27
St. Trinian's 2009,  PG-13)
28
Blackadder Back & Forth 1999,  Unrated)
29
Conspiracy 2001,  R)
30
Dad's Army 1971,  Unrated)
31
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
32
Dead Again 1991,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments