My Favorite Movies


  fb100000166510130's Rating My Rating
1
The Ultimate Gift (2006,  PG)
2
August Rush (2007,  PG)
3
Good Will Hunting (1997,  R)
4
A River Runs Through It (1992,  PG)
5
Peaceful Warrior (2006,  PG-13)
6
28 Days (2000,  PG-13)
7
Facing the Giants (2006,  PG)
8
A Walk to Remember (2002,  PG)
9
Fireproof (2008,  PG)
10
The Last Sin Eater (2007,  PG-13)
11
The Bells of St. Mary's (1945,  Unrated)
12
Pollyanna (1960,  G)
13
Madre Teresa (Mother Teresa) (2003,  Unrated)
14
St. Teresa of Avila (2008,  Unrated)
15
Clare and Francis (2007,  Unrated)
16
Saint Rita (2004,  Unrated)
17
Padre Pio: Miracle Man (2005,  Unrated)
18
Don Bosco (2004,  PG)
19
Saint Anthony (2002,  Unrated)
20
One Night With the King (2006,  PG)
21
Therese (2004,  PG)
22
Saint Ralph (2005,  PG-13)
23
Dear Frankie (2005,  PG-13)
24
I Am David (2004,  PG)
25
Pay It Forward (2000,  PG-13)
26
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
27
Sense and Sensibility (1995,  PG)
28
The Christmas Shoes (2006,  Unrated)
29
Yours, Mine and Ours (1968,  Unrated)
30
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
31
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
32
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
33
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
34
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
35
Happy Feet (2006,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments