My Favorite Movies
| fb100000168789967's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Mulholland Drive (2001, R) |
|
| 2 |
Hua yue jia qi (Love in the Time of Twilight) (1995, Unrated) |
|
| 3 |
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
| 4 |
Across the Universe (2007, PG-13) |
|
| 5 |
The Spongebob Squarepants Movie (2004, PG) |
|
| 6 |
The Dreamers (2004, NC-17) |
|
| 7 |
August Rush (2007, PG) |
|
| 8 |
Dead Poets Society (1989, PG) |
|
| 9 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 10 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 11 |
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover (1989, R) |
|
| 12 |
Mak dau goo si (My Life as McDull) (2001, Unrated) |
|
| 13 |
Charlie and the Chocolate Factory (2005, PG) |
|
| 14 |
Por see yee (Trivial Matters) (2007, Unrated) |
|
| 15 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 16 |
Love Me If You Dare (Jeux d'enfants) (2004, R) |
|
| 17 |
The Nightmare Before Christmas (2008, PG) |
|
| 18 |
The Green Mile (1999, R) |
|
| 19 |
Gloomy Sunday (Ein Lied von Liebe und Tod) (2003, R) |
|
| 20 |
Love Letter (1995, PG) |



















