My Favorite Movies


  fb100000181813652's Rating My Rating
1
The Notebook (2004,  PG-13)
2
Braveheart (1995,  R)
3
300 (2007,  R)
4
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
5
The Last of the Mohicans (1992,  R)
6
Pride and Prejudice (2005,  PG)
7
In the Name of the Father (1993,  R)
8
Vanity Fair (2004,  PG-13)
9
Sense and Sensibility (1995,  PG)
10
Emma (1996,  PG)
11
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
12
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004,  R)
13
Girl With a Pearl Earring (2003,  PG-13)
14
The Painted Veil (2006,  PG-13)
15
The Portrait of a Lady (1996,  PG-13)
16
When Harry Met Sally (1989,  R)
17
Becoming Jane (2007,  PG)
18
Charlotte Bronte's Jane Eyre (1996,  PG)
19
Apocalypto (2006,  R)
20
Rebecca (1940,  Unrated)
21
The Scarlet Letter (1995,  R)
22
From Hell (2001,  R)
23
Gone With the Wind (1939,  G)
24
V for Vendetta (2006,  R)
25
Black Book (Zwartboek) (2007,  R)
26
Das Leben der Anderen (The Lives of Others) (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments