My Favorite Movies
| fb100000194352276's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Drag Me to Hell (2009, PG-13) |
|
| 2 |
Doom (2005, R) |
|
| 3 |
27 Dresses (2008, PG-13) |
|
| 4 |
The Walker (2007, R) |
|
| 5 |
No Country for Old Men (2007, R) |
|
| 6 |
Juno (2007, PG-13) |
|
| 7 |
Domino (2005, R) |
|
| 8 |
De Usynlige (2008, Unrated) |
|
| 9 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 10 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 11 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 12 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 13 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 14 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 15 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 16 |
Brother's War (2009, R) |
|
| 17 |
Inglourious Basterds (2009, R) |
|
| 18 |
This Is England (2007, Unrated) |
|
| 19 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
| 20 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 21 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 22 |
Sin City (2005, R) |
|
| 23 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 24 |
The Departed (2006, R) |
|
| 25 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 26 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |


























