My Favorite Movies


  fb100000215684435's Rating My Rating
1
V for Vendetta (2006,  R)
2
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
3
The Count of Monte Cristo (2002,  PG-13)
The Count of Monte Cristo
ASI VOLVERE ALGUN DIA, Y NO TENDRE FRENO.
4
Perfume: The Story of a Murderer (2006,  R)
5
The Crow (1994,  R)
6
Hauru no ugoku shiro (Howl's Moving Castle) (2005,  PG)
7
Peter Pan (2003,  PG)
8
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (Nosferatu, a Symphony of Horror) (Nosferatu the Vampire) (1922,  Unrated)
Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (Nosferatu, a Symphony of Horror) (Nosferatu the Vampire)
ODA A LA ETERNA VIDA
9
Bram Stoker's Dracula (1992,  R)
10
The Crown Prince (2006,  Unrated)
11
The Silence of the Lambs (1991,  R)
12
Sin City (2005,  R)
13
Pink Floyd - The Wall (1982,  R)
Pink Floyd - The Wall
SE HIZO CUANDO NACI
14
A Clockwork Orange (1971,  R)
15
Dobermann (Doberman) (,  R)
16
Run Lola Run (Lola rennt) (1999,  R)
17
Der Krieger und die Kaiserin (The Princess and the Warrior) (2000,  R)
18
Pulp Fiction (1994,  R)
19
Trainspotting (1996,  R)
20
2001: A Space Odyssey (1968,  G)
21
Code 46 (2004,  R)
22
Dead Poets Society (1989,  PG)
23
Forrest Gump (1994,  PG-13)
24
Underworld (2003,  R)
25
The Good Son (1993,  R)
26
Planet of the Apes (1968,  PG)
27
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) (1972,  R)
28
Grease (1978,  PG)
29
The Woman in Red (1984,  PG-13)
30
Dracula - Dead and Loving It (1995,  PG-13)
31
Hot Shots! (1991,  PG-13)
32
Scarface (1983,  R)
33
The Godfather (1972,  R)
34
Malcolm X (1992,  PG-13)
35
Farinelli (1995,  R)
Farinelli
YO QUERIA LA DE IL CASTRATO,MAS ESTA ESTA BIEN
36
Amadeus (1984,  R)
37
Immortal Beloved (1994,  R)
Immortal Beloved
SE DECIA QUE ERA INCOMPRENIDO, ME RECUERDA A ALGUIEN QUE SIEMPRE VEO
38
Titus (1999,  R)
Titus
THE BEST PERFORMANCE
39
300 (2007,  R)
300
WOW,MUY BUENA ADAPTACION DE LA NOVELA IMPRESA
40
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf) (2001,  R)
Le Pacte des loups (Brotherhood of the Wolf)
I LIKE IT,LA VESTIMENTA Y TODO
41
Silent Hill (2006,  R)
Silent Hill
THIS IS THE BEST MOVIE ADAPTED OF VIDEO GAMES.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments