My Favorite Movies


  fb100000248971724's Rating My Rating
1
Brüno (Bruno) (2009,  R)
2
Terra (Battle For Terra) (2009,  PG)
3
Is Anybody There? (2009,  PG-13)
4
Antichrist (2009,  Unrated)
5
Book of Blood (2008,  R)
6
District 9 (2009,  R)
7
Aliens in the Attic (2009,  PG)
8
Green Street Hooligans 2: Stand Your Ground (2009,  Unrated)
9
The Betrayal - Nerakhoon (2008,  Unrated)
10
Teenage Angst (2008,  Unrated)
11
Aparecidos (The Appeared) (2007,  Unrated)
12
Trouble the Water (2008,  Unrated)
13
The Ghosts of Girlfriends Past (2009,  PG-13)
14
Observe and Report (2009,  R)
15
Monsters vs. Aliens (2009,  PG)
16
Next Day Air (2009,  R)
17
The Shortcut (2009,  PG-13)
18
Night at the Museum 2: Battle of the Smithsonian (2009,  PG)
19
The Girlfriend Experience (2009,  R)
20
Angels & Demons (2009,  PG-13)
21
Nursery University (2009,  Unrated)
22
Lymelife (2008,  R)
23
Smash Cut (2009,  Unrated)
24
Bionicle 2 - Legends of Metru Nui (2004,  PG)
25
America (2009,  Unrated)
26
Man Som Hatar Kvinnor (Millenium: Part 1 - Men Who Hate Women) (The Girl with the Dragon Tattoo) (2009,  Unrated)
27
Not Forgotten (2009,  R)
28
Kill Theory (2009,  Unrated)
29
The Damned United (2009,  R)
30
Mum & Dad (2008,  Unrated)
31
Terminator Salvation (2009,  PG-13)
32
Sleep Dealer (2009,  PG-13)
33
Newcastle (Blue Blue Blue) (2008,  Unrated)
34
Smile Pretty (2009,  R)
35
I Know You Know (2009,  Unrated)
36
Humanity's End (2009,  Unrated)
37
The Other Man (2008,  R)
38
Drag Me to Hell (2009,  PG-13)
39
The Goods: Live Hard, Sell Hard (2009,  R)
40
Nights and Weekends (2008,  Unrated)
41
Ghost Image (2007,  Unrated)
42
Randy and the Mob (2007,  PG)
43
Dance Flick (2009,  PG-13)
44
Across The Hall (2009,  R)
45
Wyvern (2009,  Unrated)
46
Generation RX (2008,  Unrated)
47
The Marconi Bros. (The Wedding Bros.) (2008,  R)
48
Fraternity House (2008,  PG)
49
American Son (2008,  Unrated)
50
Sugar (2008,  R)
51
The Informers (2009,  R)
52
Grace (2009,  R)
53
The Bridge to Nowhere (2009,  R)
54
X-Men Origins - Wolverine (2009,  PG-13)
55
The Poker House (2008,  R)
56
The Midnight Meat Train (2008,  R)
57
State of Play (2009,  PG-13)
58
Lesbian Vampire Killers (2009,  R)
59
Rockaway (2007,  R)
60
Goodbye Solo (2009,  R)
61
New York (2009,  Unrated)
62
Fighting (2009,  PG-13)
63
Pirate Radio (The Boat That Rocked) (2009,  R)
64
Lonely Street (2009,  R)
65
The Hangover (2009,  R)
66
Gran Torino (2009,  R)
67
Infestation (2009,  R)
68
Google Me (2007,  Unrated)
69
Year One (2009,  PG-13)
70
Noah's Arc: Jumping the Broom (2008,  R)
71
Lies & Illusions (2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments