My Favorite Movies


  fb100000287144407's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
2
Braveheart (1995,  R)
3
The Matrix (1999,  R)
4
Transformers (2007,  PG-13)
5
300 (2007,  R)
6
Fight Club (1999,  R)
7
Forrest Gump (1994,  PG-13)
8
Gladiator (2000,  R)
9
Crank (2006,  R)
10
Crank 2: High Voltage (2009,  R)
11
Stargate: The Ark of Truth (2008,  Unrated)
12
Stargate: Continuum (2008,  Unrated)
13
A Lot Like Love (2005,  PG-13)
14
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
15
Agatha Christie - Marple: The Moving Finger (2005,  PG)
16
Agatha Christie - Marple: By the Pricking of My Thumbs (2006,  PG)
17
Marple: At Bertram's Hotel, (Miss Marple: At Bertram's Hotel) (2007,  PG)
18
Good Luck Chuck (2007,  R)
19
Saw (2004,  R)
20
Saw II (2005,  R)
21
Saw III (2006,  R)
22
Saw IV (2007,  R)
23
Saw V (2008,  R)
24
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
25
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
26
Gattaca (1997,  PG-13)
27
Bicentennial Man (1999,  PG)
28
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
29
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
30
The Saint (1997,  PG-13)
31
The World Is Not Enough (1999,  PG-13)
32
GoldenEye (1995,  PG-13)
33
Die Another Day (2002,  PG-13)
34
Tomorrow Never Dies (1997,  PG-13)
35
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
36
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
37
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
38
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
39
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
40
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
41
Watchmen (2009,  R)
42
Flags of Our Fathers (2006,  R)
43
Changeling (2008,  R)
44
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
45
Hackers (1995,  PG-13)
46
The Italian Job (2003,  PG-13)
47
Sin City (2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments