My Favorite Movies


  fb100000289100792's Rating My Rating
1
The English Patient (1996,  R)
2
300 (2007,  R)
3
Sleeper (1973,  PG)
4
Thin Man, The (1934,  Unrated)
5
Trouble in Paradise (1932,  Unrated)
6
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
7
Howards End (1992,  PG)
8
Ronin (1998,  R)
9
The Mummy (1999,  PG-13)
10
Manhattan Murder Mystery (1993,  PG)
11
Coal Miner's Daughter (1980,  PG)
12
Persuasion (1995,  PG)
13
Monty Python's Life of Brian (1979,  R)
14
His Girl Friday (1940,  Unrated)
15
George Washington Slept Here (1942,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments