My Favorite Movies


  fb100000402968598's Rating My Rating
1
Legends of the Fall (1994,  R)
2
Wedding Crashers (2005,  R)
3
Transformers (2007,  PG-13)
4
The Departed (2006,  R)
5
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
6
Deja Vu (2006,  PG-13)
7
In the Mix (2005,  PG-13)
8
Saw IV (2007,  R)
9
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
10
Interview with the Vampire (1994,  R)
11
Valkyrie (2008,  PG-13)
12
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
13
Alpha Dog (2007,  R)
14
Edison (Edison Force) (2006,  R)
15
The Open Road (2009,  PG-13)
16
I Am Legend (2007,  PG-13)
17
Hell on Wheels (1967,  Unrated)
18
Pretty Woman (1990,  R)
19
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
20
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
21
JCVD (Van Dammage) (2008,  R)
22
Universal Soldier (1992,  R)
23
Timecop (1994,  R)
24
Double Impact (1991,  R)
25
Cyborg (1989,  R)
26
The Face: Jesus in Art (2001,  Unrated)
27
The Man Without a Face (1993,  PG-13)
28
The Dark Knight (2008,  PG-13)
29
Batman Begins (2005,  PG-13)
30
Gone Baby Gone (2007,  R)
31
Kiss The Girls (1997,  R)
32
Inside Deep Throat (2005,  NC-17)
33
Bone Deep (2010,  Unrated)
34
Deep Trouble (2000,  Unrated)
35
The Slaughterhouse Massacre (Sickle) (2005,  R)
36
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
37
Iron Man (2008,  PG-13)
38
Jurassic Park (1993,  PG-13)
39
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
40
Kiss of Death (1995,  R)
41
I Know Who Killed Me (2007,  R)
42
Beach Girls (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments