My Favorite Movies


  fb1000695014's Rating My Rating
1
Wedding Crashers (2005,  R)
2
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
3
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
4
The Matrix (1999,  R)
5
Transformers (2007,  PG-13)
6
300 (2007,  R)
7
Braveheart (1995,  R)
8
The Notebook (2004,  PG-13)
9
Revolver (2005,  R)
10
American Pie (1999,  R)
11
American Pie 2 (2001,  R)
12
You Don't Mess with the Zohan (2008,  PG-13)
13
A Walk to Remember (2002,  PG)
14
Finding Nemo (2003,  G)
15
Fight Club (1999,  R)
16
Donnie Darko (2001,  R)
17
V for Vendetta (2006,  R)
18
The Shawshank Redemption (1994,  R)
19
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
20
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
21
The Godfather (1972,  R)
22
The Departed (2006,  R)
23
Sin City (2005,  R)
24
Pulp Fiction (1994,  R)
25
Pretty Woman (1990,  R)
26
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
27
Old School (2003,  R)
28
Mean Girls (2004,  PG-13)
29
Gladiator (2000,  R)
30
Forrest Gump (1994,  PG-13)
31
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
32
Margot at the Wedding (2007,  R)
33
Out of the Black (2002,  Unrated)
34
King Kong (2005,  PG-13)
35
Loser (2000,  PG-13)
36
Saw II (2005,  R)
37
Saw IV (2007,  R)
38
Saw III (2006,  R)
39
Saw V (2008,  R)
40
Saw (2004,  R)
41
La Banda del gobbo (Brothers Till We Die) (1978,  Unrated)
42
The Naked Brothers Band: The Movie (2005,  Unrated)
43
Dancing to New Orleans (2003,  Unrated)
44
Prison Break (1938,  Unrated)
45
Prison Break: The Final Break (2009,  Unrated)
46
Grease (1978,  PG)
47
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
48
Shrek (2001,  PG)
49
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
50
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
51
Titanic (1997,  PG-13)
52
There's Something About Mary (1998,  R)
53
White Chicks (2004,  PG-13)
54
8 Mile (2002,  R)
55
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
56
The Ring (2002,  PG-13)
57
School of Rock (2003,  PG-13)
58
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
59
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
60
War of the Worlds (2005,  PG-13)
61
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
62
The Longest Yard (2005,  PG-13)
63
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
64
Scary Movie (2000,  R)
65
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
66
Love Actually (2003,  R)
67
Rocky (1976,  PG)
68
About a Boy (2002,  PG-13)
69
Hitch (2005,  PG-13)
70
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
71
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
72
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
73
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
74
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
75
A Cinderella Story (2004,  PG)
76
50 First Dates (2004,  PG-13)
77
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
78
Spider-Man (2002,  PG-13)
79
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
80
Shrek 2 (2004,  PG)
81
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
82
The Incredibles (2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments