Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1002144115's Rating My Rating
1
Transformers (2007,  PG-13)
2
Spider-Man (2002,  PG-13)
3
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
4
Star Wars: The Clone Wars (2008,  PG)
5
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
6
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
7
The Spectacular Spider-Man: Attack of the Lizard (,  Unrated)
8
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust) (1978,  Unrated)
9
The Amazing Spider-Man (1977,  Unrated)
10
Spider-Man: The Mythology of the 21st Century (2002,  Unrated)
11
Spider-Man: Secret Wars (1997,  Unrated)
12
Spider-Man: The Dragon's Challenge (The Chinese Web) (1979,  Unrated)
13
Spider-Man: Attack of the Octopus (2002,  Unrated)
14
Spider-Man: Sins of the Fathers (1996,  Unrated)
15
Spider-Man 4 (2011,  Unrated)
16
Making the Amazing (Making the Amazing: Spider-Man 2) (2004,  Unrated)
17
Spider-Plant Man (2005,  Unrated)
18
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
19
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
20
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
21
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
22
Star Wars: Secrets of the Rebellion (2008,  Unrated)
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
24
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy (2004,  Unrated)
25
Star Wars: Holiday Special (1978,  Unrated)
26
The Stars of Star Wars: Interviews from the Cast (1999,  Unrated)
27
Star Wars: Revelations (2005,  PG)
28
Dünyayi kurtaran adam (The Man Who Saves the World) (Turkish Star Wars) (1982,  Unrated)
29
Star Wars Gangsta Rap (2000,  Unrated)
30
Star Wars Episode V 1/2: The Han Solo Affair (2002,  Unrated)
31
Star Wars: The Legacy Revealed (2007,  Unrated)
32
Quentin Tarantino's Star Wars (1998,  Unrated)
33
Doraemon: Nobita no uchuu shô-sensô (Doraemon: Nobita's Little Star Wars) (1985,  Unrated)
34
Batman Begins (2005,  PG-13)
35
Batman (1989,  PG-13)
36
Batman Returns (1992,  PG-13)
37
Batman Gotham Knight (2008,  Unrated)
38
Batman Forever (1995,  PG-13)
39
Batman & Robin (1997,  PG-13)
40
Batman: The Movie (1966,  PG)
41
Batman - Mask of the Phantasm (1993,  PG)
42
Batman & Mr. Freeze - SubZero (1998,  Unrated)
43
Batman Beyond - Return of the Joker (2000,  PG)
44
The Batman (An Evening with Batman and Robin) (1943,  Unrated)
45
Batman Beyond - The Movie (1999,  Unrated)
46
Batman - Mystery of the Batwoman (2003,  PG)
47
Batman - Return to the Batcave (2005,  Unrated)
48
The Batman vs Dracula: The Animated Movie (2005,  Unrated)
49
The Batman/Superman Movie (1998,  PG)
50
Batman: Dead End (2003,  Unrated)
51
Legends of the Dark Knight: The History of Batman (2005,  Unrated)
52
Batman: Holy Batmania (2004,  Unrated)
53
Batman and Robin (1949,  Unrated)
54
The Death of Batman (2003,  PG)
55
Star Trek Versus Batman (2006,  Unrated)
56
The Amazing Adventures of Little Batman (2007,  Unrated)
57
300 (2007,  R)
58
WWE: Trish Stratus - 100% Stratusfaction (2003,  Unrated)
59
The Monday Night War: WWE Raw vs. WCW Nitro (2004,  Unrated)
60
WWE Edge: A Decade of Decadence (2008,  Unrated)
61
WWE Great American Bash (2008,  Unrated)
62
TNA Wrestling: The 50 Greatest Moments (2006,  Unrated)
63
WCW Superstar Series: Hollywood Hogan - Why I Rule the World (1999,  Unrated)
64
WCW/NWO Superstar Series: Diamond Dallas Page - Feel the Bang! (,  PG)
65
WCW Superstar Series: Goldberg - Who's Next? (1999,  Unrated)
66
ECW: Deep Impact (2001,  Unrated)
67
ECW Barely Legal (1997,  Unrated)
68
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
69
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
70
The Godfather (1972,  R)
71
Turbo: A Power Rangers Movie (1997,  PG)
72
Mighty Morphin Power Rangers - The Movie (1995,  PG)
73
Lord Zedd's Monster Heads: The Greatest Villains of the Mighty Morphin Power Rangers (1995,  Unrated)
74
Andy And The Airwave Rangers (1989,  Unrated)
75
The Texas Rangers (1951,  Unrated)
76
Darby's Rangers (The Young Invaders) (1958,  Unrated)
77
Texas Rangers (2001,  PG-13)
78
The Wrestler (2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments