My Favorite Movies


  fb1003819505's Rating My Rating
1
Indochine (1992,  PG-13)
2
Après lui (2007,  Unrated)
3
The Hunger (1983,  R)
4
La Fille du RER (The Girl on the Train) (2009,  Unrated)
5
Les Parapluies de Cherbourg (The Umbrellas of Cherbourg) (1964,  Unrated)
6
8 Women (8 Femmes) (2002,  R)
7
Je Veux Voir (2008,  Unrated)
8
Un Conte de Noël (A Christmas Tale) (2008,  Unrated)
9
Dancer in the Dark (2000,  R)
10
Pola X (2000,  Unrated)
11
Belle de Jour (1968,  R)
12
Changing Times (Les Temps Qui Changent) (2004,  Unrated)
13
Repulsion (1965,  Unrated)
14
Place Vendome (1998,  R)
15
Belle maman (1998,  Unrated)
16
Marc Jacobs & Louis Vuitton (2007,  Unrated)
17
Genealogies of a Crime (1998,  Unrated)
18
Les Voleurs (Thieves) (The Child of the Night ) (1996,  R)
19
National Treasure (2004,  PG)
20
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
21
Forrest Gump (1994,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments