My Favorite Movies


  fb1014058064's Rating My Rating
1
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
Click to Rate
2
Legends of the Fall (1994,  R)
Click to Rate
3
Troy (2004,  R)
Click to Rate
4
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
5
Casino (1995,  R)
Click to Rate
6
Ghost (1990,  PG-13)
Click to Rate
7
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
8
Happy Feet (2006,  PG)
Click to Rate
9
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
10
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
13
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
14
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
15
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
16
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
17
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
Click to Rate
18
Labyrinth (1986,  PG)
Click to Rate
19
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Click to Rate
20
Memoirs of a Geisha (2005,  PG-13)
Click to Rate
21
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
Click to Rate
22
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
23
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
24
Secret Window (2004,  PG-13)
Click to Rate
25
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
26
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
27
Scarface (1983,  R)
Click to Rate
28
Serendipity (2001,  PG-13)
Click to Rate
29
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
Click to Rate
30
The Color Purple (1985,  PG-13)
Click to Rate
31
The Crow (1994,  R)
Click to Rate
32
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
33
The Godfather, Part II (1974,  R)
Click to Rate
34
The Godfather, Part III (1990,  R)
Click to Rate
35
The Green Mile (1999,  R)
Click to Rate
36
The Italian Job (2003,  PG-13)
Click to Rate
37
The Last Samurai (2003) (2003,  R)
Click to Rate
38
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
Click to Rate
39
Crouching Tiger, Hidden Dragon (Wo hu cang long) (2000,  PG-13)
Click to Rate
40
New Crouching Tiger, Hidden Dragon (,  Unrated)
Click to Rate
41
Si wang ta (Game of Death II) (1981,  R)
Click to Rate
42
Enter the Dragon (1973) (,  R)
Click to Rate
43
The Real Bruce Lee (1979,  Unrated)
Click to Rate
44
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Click to Rate
45
The Illusionist (2006,  PG-13)
Click to Rate
46
The Mask (1994,  PG-13)
Click to Rate
47
The Lost Boys (1987,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments