My Favorite Movies


  fb1014686024's Rating My Rating
1
Death Race (2008,  R)
2
Transformers (2007,  PG-13)
3
Transformers: Revenge of the Fallen (2009,  PG-13)
4
The Terminator (1984,  R)
5
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
6
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
7
Terminator Salvation (2009,  PG-13)
8
Spider-Man (2002,  PG-13)
9
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
10
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
11
Snatch. (2001,  R)
12
Blade (1998,  R)
13
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
14
Blade - Trinity (2004,  R)
15
The Hunted (2003,  R)
16
Friday After Next (2002,  R)
17
Friday (1995,  R)
18
Next Friday (2000,  R)
19
Friday the 13th (1980,  R)
20
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
21
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
22
Friday the 13th - The Final Chapter (1984,  R)
23
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
24
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
25
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989,  R)
26
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
27
His Name Was Jason: 30 Years of Friday the 13th (2009,  Unrated)
28
Freddy Got Fingered (2001,  R)
29
Freddy vs. Jason (2003,  R)
30
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
31
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) (2007,  R)
32
Alien (1979,  R)
33
Aliens (1986,  R)
34
Alien 3 (1992,  R)
35
Alien Resurrection (1997,  R)
36
Predator (1987,  R)
37
Predator 2 (1990,  R)
38
Year One (2009,  PG-13)
39
Knocked Up (2007,  R)
40
Superbad (2007,  R)
41
Scary Movie (2000,  R)
42
Scary Movie 2 (2001,  R)
43
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
44
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
45
Scary Movie 5 (2011,  Unrated)
46
Scream (1996,  R)
47
Ice Scream: The ReMix (2008,  Unrated)
48
Scream 2 (1997,  R)
49
Jeepers Creepers (2001,  R)
50
Jeepers Creepers 2 (2003,  R)
51
Stone Cold (1991,  R)
52
Stone Cold (2005,  R)
53
Con Air (1997,  R)
54
Face/Off (1997,  R)
55
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
56
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
57
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
58
Fast and Furious (2009,  PG-13)
59
X-Men (2000,  PG-13)
60
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
61
X-Men Origins - Wolverine (2009,  PG-13)
62
300 (2007,  R)
63
A Walk to Remember (2002,  PG)
64
Braveheart (1995,  R)
65
Fight Club (1999,  R)
66
Finding Nemo (2003,  G)
67
Forrest Gump (1994,  PG-13)
68
Gladiator (2000,  R)
69
Mean Girls (2004,  PG-13)
70
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
71
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
72
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
73
Sin City (2005,  R)
74
The Departed (2006,  R)
75
Mystery Men (1999,  PG-13)
76
The Mask (1994,  PG-13)
77
Son of the Mask (2005,  PG)
78
The Mask of Zorro (1998,  PG-13)
79
The Man in the Iron Mask (1997,  PG-13)
80
Black Mask (1998,  R)
81
Black Mask 2: City of Masks (2001,  R)
82
Shrek (2001,  PG)
83
Shrek 2 (2004,  PG)
84
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
85
The Matrix (1999,  R)
86
The Matrix Reloaded (2003,  R)
87
The Matrix Revolutions (2003,  R)
88
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) (2002,  R)
89
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2) (2006,  R)
90
American Pie (1999,  R)
91
American Pie 2 (2001,  R)
92
American Wedding (2003,  R)
93
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
94
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
95
American Pie Presents: Beta House (2007,  R)
96
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
97
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
98
Flubber (1997,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments