My Favorite Movies


  fb1015428019's Rating My Rating
1
Conan (2011,  Unrated)
2
Electra (1962,  Unrated)
3
Space Marines (1995,  R)
4
Spun (2003,  R)
5
Good Time Max (2007,  Unrated)
6
Ice Age (2002,  PG)
7
Bolt (2008,  PG)
8
Red Line (1995,  R)
9
Blade (1998,  R)
10
Sin City (2005,  R)
11
Under Siege (1992,  R)
12
The Great Escape (1963,  Unrated)
13
Replicant (2001,  R)
14
13 (2010,  Unrated)
15
Superman (1978,  PG)
16
Spiderman (1990,  Unrated)
17
The Signal (2008,  R)
18
Hackers (1995,  PG-13)
19
Jason X (2002,  R)
20
Hulk (2003,  PG-13)
21
American Pie (1999,  R)
22
Pulp Fiction (1994,  R)
23
Fight Club (1999,  R)
24
Saving Private Ryan (1998,  R)
25
The Bridge on the River Kwai (1957,  PG)
26
Reservoir Dogs (1992,  R)
27
Back to the Future (1985,  PG)
28
Braveheart (1995,  R)
29
Blade Runner (1982,  R)
30
Ben-Hur (1959,  G)
31
Ratatouille (2007,  G)
32
Finding Nemo (2003,  G)
33
Dog Day Afternoon (1975,  R)
34
V for Vendetta (2006,  R)
35
Children of Men (2006,  R)
36
Big Fish (2003,  PG-13)
37
The Truman Show (1998,  PG)
38
The Invisible Man (1933,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments