Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb1017618168's Rating My Rating
1
A Very Long Engagement (Un long dimanche de fiançailles) (2004,  R)
2
Elles étaient cinq (The Five of Us) (2004,  PG)
3
Taking Lives (2004,  Unrated)
4
Mamma Mia! (2008,  PG-13)
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
6
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
7
Karmina (1996,  Unrated)
8
Karmina 2 (K2) (2001,  Unrated)
9
Face/Off (1997,  R)
10
Final Destination 3 (2006,  R)
Final Destination 3
J'adore ce film!!!
11
Grease (1978,  PG)
Grease
Trop nice!!!
12
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
13
Silent Hill (2006,  R)
14
The Butterfly Effect (2004,  R)
15
The Green Mile (1999,  R)
16
Aurore (2005,  Unrated)
17
Mary Poppins (1964,  G)
18
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
un mot: WOW!!!
19
Gladiator (2000,  R)
20
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
22
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
23
Red Eye (2005,  PG-13)
24
Dans une galaxie près de chez vous (2004,  Unrated)
25
Dans une galaxie près de chez vous 2 (2008,  G)
26
Harold and Maude (1971,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments