My Favorite Movies


  fb1018528003's Rating My Rating
1
Blade Runner (1982,  R)
2
The Great Escape (1963,  Unrated)
3
GoodFellas (1990,  R)
4
Once Upon a Time in America (1984,  R)
5
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! (1988,  PG-13)
6
Alien (1979,  R)
7
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
8
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
9
High Fidelity (2000,  R)
10
Rocky (1976,  PG)
11
A Clockwork Orange (1971,  R)
12
Blacula (1972,  PG)
13
Trainspotting (1996,  R)
14
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
15
Full Metal Jacket (1987,  R)
16
The Godfather (1972,  R)
17
The Goonies (1985,  PG)
18
The Exorcist (1973,  R)
19
The Shining (1980,  R)
20
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
21
Monty Python's Life of Brian (1979,  R)
22
The Dirty Dozen (1967,  Unrated)
23
The Castle Of Fu-Manchu (1969,  Unrated)
24
Apocalypse Now (1979,  R)
25
The Commitments (1991,  R)
26
Batman (1989,  PG-13)
27
Donnie Darko (2001,  R)
28
Mallrats (1995,  R)
29
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
30
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments